Przed południem patrol ruchu drogowego kontrolował kierujących pojazdami w rejonie skrzyżowania ul. Żywieckiej z ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Dwóch kierowców ukarano mandatami i punktami.

Policyjną kontrolę rozpoczęto około godz. 11.30. Sprawdzano m.in. prędkość, z jaką poruszały się pojazdy. - Zatrzymaliśmy do kontroli kierującego volkswagenem, który przekroczył prędkość o 26 km/h. Kierowca miał prawo jazdy, samochód był ubezpieczony, miał ważny przegląd i był w dobrym stanie technicznym. Mężczyzna tłumaczył, że spieszył się… kupić kwiaty dziewczynie - powiedział nam policjant z drogówki. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 100 zł i czterem punktami.

Do kontroli zatrzymano także kierującego osobowym audi. W tym przypadku kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Kierującego pojazdem ukarano mandatem i punktami.

- Policja cały czas czuwa na drogach, bez względu na porę dnia. Niektórzy kierowcy chyba o tym zapominają… Apelujemy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w święta również - podkreślali policjanci z drogówki. Chwilę później patrol skierowano do interwencji związanej z niewłaściwym parkowaniem.

Tekst i foto: Mirosław Jamro