Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia samochodu dostawczego z dwoma autami osobowymi na skrzyżowaniu ul. Cieszyńskiej z ul. Browarną w Bielsku-Białej. W autach podróżowały m.in. dzieci oraz kobieta w ciąży.

Do zdarzenia doszło około godz. 18.30. Jadący ul. Browarną kierowca samochodu dostawczego fiat ducato nie zatrzymał się na skrzyżowaniu z ul. Cieszyńską przed znakiem B-20 - STOP i doprowadził do zderzenia z fordem, który poruszał się ul. Cieszyńską w kierunku ronda Hulanka oraz nissanem, który poruszał się ul. Cieszyńską w kierunku centrum miasta. Wskutek zdarzenia samochód dostawczy wjechał w drzewa przy ul. Browarnej.

Zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników zdarzenia, nikomu nic się nie stało. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami. Skutki kolizji zneutralizowali strażacy. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG2, Wojskowa Straż Pożarna, zespół ratownictwa medycznego i patrole policji. Skrzyżowanie było zablokowane dla ruchu przez godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro