Około godz. 23.00 do oficera dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż przy ul. Cmentarnej w Czechowicach-Dziedzicach widziano forda focusa, który może służyć do kradzieży paliwa. Na miejsce wysłano patrole policji.

W toku policyjnych czynności ustalono, że samochód ford focus przemieszczając się ulicami miasta, zaparkował na ternie posesji przy ul. Kopernika. W pobliżu auta był mężczyzna, którego zatrzymano i celem wykonania dalszych czynności przewieziono do komisariatu policji.

W bagażniku auta ujawniono m.in. dwa duże pojemniki z tworzywa sztucznego i lejek wykonany z butelki. Pojazd miał tylko tylną tablicę rejestracyjną, w aucie czuć było intensywny zapach benzyny. Celem zabezpieczenia śladów na miejsce skierowano technika.

Jak dowiedział się nasz portal, pojazd najprawdopodobniej był wykorzystywany do kradzieży paliwa. Dalsze czynności prowadzi policja. Policjanci sprawdzą, czy mężczyzna zatrzymany w pobliżu auta odpowiada za wielokrotne kradzieże paliwa z różnych stacji paliw.

Tekst i foto: Mirosław Jamro