Na ul. Sempołowskiej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia 20-latka na przejściu dla pieszych. Zespół ratownictwa medycznego odwiózł mężczyznę do szpitala w Żywcu.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 16.15 na wysokości parkingu obok Befado. 59-letnia kobieta z 40-letnim stażem za kółkiem kierująca samochodem osobowym opel, jadąc ul. Sempołowskiej w kierunku ul. PCK, potrąciła mężczyznę, który kończył przekraczać jezdnię na przejściu dla pieszych - ze strony lewej na prawą względem kierunku ruchu pojazdu. Wskutek zdarzenia mężczyzna przewrócił się.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W toku policyjnych czynności ustalono,że doszło do kontaktu pomiędzy pieszym i autem, ale na samochodzie żadnych uszkodzeń nie ma. Był tylko otarty kurz. Sprawczynię zdarzenia ukarano mandatem w wysokości 500 zł i dziesięcioma punktami.

- Życzę panom wesołych świąt i obyście się jak najwięcej nudzili w tej pracy - przekazała kobieta.
W trakcie obsługi zdarzenia okazało się, że latarnia obok przejścia dla pieszych uległa awarii. Lampa zapala się i po chwili gaśnie - policjanci zgłoszą awarię oświetlenia.

Tekst i foto: Mirosław Jamro