Pięć zastępów straży pożarnej i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru garażu z samochodami przy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogień wychodzi na dach garażu przez co zagrożony jest pobliski budynek mieszkalny.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło do WCPR o godz. 14.49. - Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody na płonący garaż i w obronie sąsiadującego budynku mieszkalnego. Lokatorzy opuścili budynek przed naszym przyjazdem - powiedział nam mł. bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Wskutek pożaru doszczętnie spłonął garaż oraz dwa remontowane samochody zabytkowe VOLVO model PV544 z 1965 roku. - Pożar zauważyła sąsiadka. Byliśmy w domu, a garaż jest tuż obok. Nic nie wiedziałem, że pali się w garażu - powiedział właściciel posesji. - Auta były już w znacznej części wyremontowane - dodał nasz rozmówca.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, Wojskowa Straż Pożarna, OSP Lipnik, patrol policji oraz pogotowie energetyczne. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro