Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala dwie osoby.

Do zdarzenia doszło około godz. 18.10 na wysokości posesji nr 600. 41-letnia kobieta, kierująca osobowym volkswagenem, jadąc ul. Krakowską w kierunku Kóz, z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z samochodem osobowym mazda.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Działania strażaków z JRG1 i OSP Lipnik polegały między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych z rozbitych aut. W czasie pracy służb odcinek ul. Krakowskiej był zablokowany dla ruchu. Utrudnienia trwały ponad dwie godziny.

W szpitalu okazało się, że obrażenia sprawczyni zdarzenia oraz 51-letniego pasażera mazdy nie zagrażają ich życiu, oboje zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Tekst i foto: Mirosław Jamro