Policja oraz zastęp straży pożarnej z OSP Stare Bielsko uczestniczą w poszukiwaniach zaginionego bielszczanina. Mężczyzna wszedł z domu w sobotę około godz. 12.30. Miał jechać na zakupy do hipermarketu Auchan. Zaginiony do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Dziś około godz. 9.00 zastęp straży pożarnej z OSP Stare Bielsko w asyście policji rozpoczął poszukiwania w rejonie ul. Wodnej. Sprawdzono m.in. tereny w pobliżu nieużywanej linii kolejowej. Do poszukiwań wykorzystano drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Dalsze działania strażaków polegały na sprawdzeniu terenu ogródków działkowych przy ul. Bukowej. Dokładnie sprawdzono teren jednej z działek, działki przyległe, świetlicę i działkowe toalety - nikogo nie znaleziono. Podczas akcji poszukiwania zaginionego mężczyzny strażacy sprawdzają pola i wszystkie ulice w rejonie Auchan. 

Poszukiwany ma 70 lat, 180-185 cm wzrostu. W momencie zaginięcia ubrany był w jasnobeżową kurtkę i blado-zielonkawe spodnie. Zaginiony mężczyzna jest chory na cukrzycę. Nie ma przy sobie dokumentów, telefonu i kluczy. Osoby, które w ostatnim czasie widziały poszukiwanego, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji III w Bielsku-Białej, ul. Traugutta 2c, mail: [email protected], tel. 47 857 03 00 lub 47 857 12 55.

Tekst i foto: Mirosław Jamro