Około godz. 10.00 na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Reksia w Bielsku-Białej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Zespoły ratownictwa medycznego zabrały do szpitali w Żywcu i Cieszynie dwie osoby poszkodowane.

Wyjeżdżający z ul. Reksia kierowca samochodu ciężarowego man nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu busem ford transit, który poruszał się ul. Krakowską w kierunku Kóz, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zdarzenia pojazd ciężarowy zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z osobowym renault.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kwalifikacja prawna zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa z OSP Lipnik, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz cztery patrole policji. W czasie pracy służb odcinek ulicy był zablokowany dla ruchu. Utrudnienia trwały ponad dwie godziny. W szpitalach okazało się, że obaj mężczyźni nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu.

Tekst i foto: Mirosław Jamro