Po godz. 16 do oficera dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie pożaru stodoły przy ul. Wodnej w Hecznarowicach. Pożar zagrażał pobliskim budynkom mieszkalnym, a duży słup ognia było widać z daleka. Na miejsce wysłano straż pożarną.

Zgłoszenie wpłynęło o godz. 16.12. - Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęty jest w całości budynek drewniany. Ogień wychodził na dach. Stodoła była mniej więcej w połowie wypełniona sianem. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w obronie pobliskiego budynku i podaniu trzech prądów wody na płonącą stodołę - powiedział nam mł. bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Budynek mieszkalny udało się obronić przed ogniem. Po ugaszeniu pożaru spaloną konstrukcję stodoły zburzono. Dalsze działania strażaków poległy na przelaniu pogorzeliska i siana. Na miejscu pracował ciężki sprzęt. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Hecznarowice, OSP Pisarzowice i patrol policji. Działania straży pożarnej zakończono około godz. 19.30. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro