Przed północą do dyżurnego JRG w Żywcu wpłynęło zgłoszenie pożaru budynku u zbiegu ul. Kościuszki i ul. Zdrojowej w Pietrzykowicach. Płonął jeden z najstarszych budynków w Pietrzykowicach, praktycznie w całości wypełniony różnymi ubraniami.

Jak dowiedział się nasz portal, pożar zauważył patrol policji. Oficer dyżurny JRG w Żywcu otrzymał zgłoszenie o godz. 23.41. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest poddasze budynku, w którym od dłuższego czasu nikt nie mieszka. Nasze działania polegały na podaniu trzech prądów wody: dwóch w obronie, a jednego w natarciu na palący się budynek - powiedział nam kpt. Rafał Cebrat, dowódca zmiany pierwszej w JRG w Żywcu.

Akcję ratowniczo-gaśniczą utrudniało duże nagromadzenie materiałów łatwopalnych w postaci różnych ubrań, którymi budynek był wypełniony aż po strych. Dodatkowym utrudnieniem było duże zadymienie. Po ugaszeniu pożaru strażacy rozebrali część spalonej konstrukcji budynku, a część ubrań wyniesiono. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG Żywiec, OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice, OSP Bierna, OSP Lipowa, policja i pogotowie energetyczne. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro