Z okazji Dnia Dziecka najmłodszych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej odwiedzili dziś policjanci. Dzieci otrzymały słodycze i elementy odblaskowe.

Po krótkim spotkaniu w izbie przyjęć mundurowi odwiedzili pacjentów w salach na wyższych kondygnacjach budynku. - Będę tu jeszcze cztery tygodnie. Jechałam w samochodzie jako pasażerka, miałam zapięte pasy - mówiła dziewczynka z urazem nogi, poszkodowana w wypadku komunikacyjnym. - Dziękuję za odwiedziny.

 - W ciągu roku udzielamy pomocy medycznej około 20 tys. dzieciom z całego Podbeskidzia, hospitalizujemy około 6-7 tys. pacjentów. Są to głównie urazy kończyn, rozpoczynając od prostych złamań nadgarstka po skomplikowane złamania kręgosłupa, czy urazy wielonarządowe powstałe w wypadkach drogowych. Do urazów kończyn górnych dochodzi często na różnego rodzaju trampolinach - powiedział nam dr Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Policjanci co roku w Dniu Dziecka odwiedzają małych pacjentów bielskiego szpitala. Za każdym razem ich wizyta wywołuje promienne uśmiechy na twarzach najmłodszych. Personel szpitala wraz z dyrekcją życzył dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia oraz pełni sił.

Tekst i foto: Mirosław Jamro