Wczoraj przed południem młoda kobieta zaparkowała auto na drodze dojazdowej do budynku przy ul. Dmowskiego w Bielsku-Białej. Właścicielka pojazdu wezwała policję i… została ukarana mandatem.

Oklejone ze wszystkich stron auto stało kilka godzin i zwracało uwagę wielu przechodniów. Na kartkach naklejonych na wszystkich szybach pojazdu widniała informacja: „pseudo-kierowco, parkuj w innym miejscu, wjazd do bramy nie jest miejscem parkingowym”.

 - Zostaliśmy wezwani w celu podjęcia interwencji związanej z zaparkowanym pojazdem. Auto było zaparkowane na wjeździe do posesji, utrudniało wjazd i wyjazd innych pojazdów. Ktoś pokusił się o naklejenie kilku kartek na pojeździe, aby niesforny kierowca parkował auto w miejscach do tego wyznaczonych. Kobieta zbulwersowana faktem przylepienia tych kartek wezwała policję - powiedział nam asp. Adam Leszczyński z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Właścicielka pojazdu została ukarana mandatem i pouczona, jakie czynności może podjąć w przypadku, gdyby chciała dochodzić kto na jej samochodzie pozostawił przyklejone kartki.

Tekst i foto: Mirosław Jamro