Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze z KMP w Bielsku-Białej odwiedzili najmłodszych pacjentów Szpitala Pediatrycznego. - Dziś szukamy grzecznych dzieci - mówił pół żartem, pół serio policyjny przewodnik psa tropiącego.

W szpitalu był przewodnik psa tropiącego asp. Dariusz Popadyniec wraz z psem Aresem. Przewodnik opowiadał o tym, jak zachowywać się bezpiecznie w kontakcie z nieznanym zwierzęciem oraz zademonstrował umiejętności swojego czworonożnego pomocnika. Do dzieci na policyjnym motocyklu przyjechał sierż. Zbigniew Śliwka z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

 - Dziękuję za fantastyczną współpracę, jaką mamy z policją nie od dziś. W  tej chwili w szpitalu mamy pełne obłożenie, wszystkie łóżka są zajęte (około 120 pacjentów). Oprócz tego, pacjenci przychodzą do izby przyjęć i specjalistycznych poradni. Zbliżają się wakacje, czas relaksu i odpoczynku. Pierwsza fala urazów już za nami. Były to głównie urazy kończyn górnych, związane z wypadkami na wszelkiego rodzaju trampolinach. Podczas wakacji mamy często do czynienia z upadkami z rowerów i drzew owocowych, a w związku z tym poważne urazy kończyn, brzucha, wątroby czy śledziony. Dlatego apelujemy zarówno do dzieci, jak i młodzieży, aby zachowali ostrożność i rozwagę, a także do rodziców, by „mieli oczy z każdej strony głowy” - powiedział naszemu portalowi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Policjanci spotykają się z małymi pacjentami cyklicznie. Za każdym razem wizyta mundurowych wywołuje falę entuzjazmu i wiele uśmiechów na twarzach dzieci. Tysiecy uśmiechów i szybkiego powrotu do zdrowia życzył najmlodszym personel szpitala wraz z dyrekcją. Do życzeń przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które ufundowało kosz pełen słodyczy.

Tekst i foto: Mirosław Jamro