Około godz. 20.50 w Czechowicach-Dziedzicach motocykl zderzył się z samochodem osobowym i naczepą ciągnika siodłowego. W wypadku śmierć poniósł 21-letni motocyklista, mieszkaniec Ćwiklic.

Do zdarzenia doszło na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic. - Gdy przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia, czynności prowadziło już pogotowie ratunkowe oraz policja. Prowadzono reanimację motocyklisty. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia - powiedział nam asp. sztab. Artur Byrski z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Reanimacja motocyklisty nie przyniosła pozytywnego rezultatu, lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Po przyjeździe prokuratora wykonano oględziny miejsca wypadku drogowego, zabezpieczono ślady i sporządzono dokumentację fotograficzną. Motocyklista nie posiadał prawa jazdy kategorii A (miał prawo jazdy kategorii AM oraz B).

 - Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch motocyklistów postanowiło wyprzedzić samochód osobowy seat jadący lewym pasem ruchu w kierunku Pszczyny. Jeden z nich wyprzedził seata z lewej strony pojazdu i przejechał po pasie zieleni rozdzielającym pasy ruchu. Drugi, jadący motocyklem honda, wyprzedzał seata z prawej strony. Podczas manewru wyprzedzania motocykl uderzył w tylny, prawy narożnik seata. Motocyklista utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył z dużą siłą w tył naczepy ciągnika siodłowego, który poruszał się prawym pasem jezdni w kierunku Pszczyny. Uszkodzenia obu pojazdów wskazują na sporą prędkość motocyklisty - powiedział nam asp. sztab. Marek Szlagor, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

W czasie pracy służb ratunkowych zablokowane były oba pasy ruchu w kierunku Pszczyny. Na polecenie policji samochody oczekujące na udrożnienie przejazdu zostały zawrócone i pojechały DK1 "pod prąd" do ul. Węglowej. Policjanci wyznaczyli objazdy. Utrudnienia w ruchu trwały przeszło trzy godziny. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, zespół ratownictwa medycznego oraz kilka radiowozów policji. Ruch samochodów przywrócono około godz. 00.40.

Bielscy policjanci poszukują świadków powyższego wypadku drogowego oraz motocyklisty który odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby posiadające informacje lub nagranie tego wypadku drogowego z samochodowych kamer są proszone o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121255, numery alarmowe 997 oraz 112.

Tekst i foto: Mirosław Jamro