Dziś po południu na skrzyżowaniu ul. Beskidzkiej z ul. Chrobaczą w Kozach doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem crossowym. Motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

Do wypadku doszło ok. godz. 14.30. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym fiat, włączając się do ruchu z ulicy Chrobaczej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście prawidłowo jadącemu z kierunku ul. Krakowskiej - powiedział nam st. sierż. Maciej Kasolik z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej. Potężna siła uderzenia urwała w crossówce widelec przedniego koła.

Motocyklista doznał m.in. złamania miednicy i nadgarstka. Działania jednego zastępu strażaków z OSP Kozy polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plam płynów eksploatacyjnych pojazdów. W czasie pracy służb ratunkowych odcinek ulicy Beskidzkiej był zablokowany dla ruchu pojazdów w obu kierunkach (brak innych możliwości dojazdu do posesji - przyp. red.). Utrudnienia w ruchu trwały około godziny. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro