Do tragicznego wypadku drogowego doszło dziś wieczorem na ul. Paderewskiego w Wilamowicach. Trwająca półtorej godziny reanimacja nie powiodła się,  18-letnia pasażerka zmarła. Cztery osoby w wieku ok. 18 lat zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku doszło ok. godz. 18.30 w odległości około 500 metrów od granicy z Pisarzowicami. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznany kierowca pojazdu marki volkswagen golf koloru ciemnego z oklejonymi szybami, podczas wyprzedzania i zmiany zajmowanego pasa ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki honda, który poruszał się w tym samym kierunku. Kierująca hondą w celu uniknięcia zderzenia zjechała w prawą stronę jezdni, następnie na lewą. Auto uderzyło w przydrożne drzewo i dachowało. W samochodzie jechało łącznie pięć osób. Kierujący volkswagenem oddalił się z miejsca zdarzenia, nie zatrzymując się - powiedział nam asp. Adam Leszczyński w wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Po udzieleniu poszkodowanym pierwszej pomocy, zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitala dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku około osiemnastu lat. Na miejscu wypadku reanimowana była osiemnastoletnia pasażerka hondy. Trwająca około półtorej godziny reanimacja nie powiodła się - wskutek wielonarządowych obrażeń ciała dziewczyna zmarła. Policja rozstawiła blokady dróg w Brzeszczach, Kętach i Oświęcimiu. Do godz. 21.45 blokady nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Mundurowi sprawdzą okoliczne systemu monitoringu.

Działania dwóch zastępów straży pożarnej z OSP Wilamowice i dwóch zastępów z Posterunku Zamiejscowego w Czechowicach-Dziedzicach polegają na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Ul. Paderewskiego jest zablokowana dla ruchu pojazdów, policja wyznaczyła objazdy. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Bielscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności zdarzenia. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121255, numery alarmowe 997 oraz 112.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro

Aktualizacja: 8 sierpnia 2014

8 sierpnia br. został zatrzymany 20-letni mężczyzna, podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Wilamowicach. Mężczyzna przyznał się do winy. Poszukiwany volkswagen golf stał na terenie jeden z posesji przy ul. Ptaśnik w Zasolu Bielańskim. Więcej: Wypadek śmiertelny - zatrzymanie podejrzanego