Przed nami 14. edycja konkursu Firma Roku 2024. To okazja do wyróżnienia tych przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju regionu, a przy tym wykazują się szczególną aktywnością biznesową. Został tylko niespełna miesiąc, aby zgłaszać kandydatury i mieć szansę na statuetkę mitycznego „Dedala”.

Prezydent Bielska-Białej, Starosta Bielski oraz prezes Beskidzkiej Izby Gospodarczej zapraszają przedsiębiorców do udziału w kolejnej edycji konkursu Firma Roku.

- Gospodarczy potencjał jest siłą napędową każdego regionu, dlatego chcąc uhonorować najlepszych przedsiębiorców z Bielska-Białej i powiatu bielskiego już po raz czternasty podjęta została inicjatywa organizacji konkursu Firma Roku pod hasłem „Samorządy przedsiębiorcom”. Tytuł Firmy Roku promuje szczególnie aktywne i dynamiczne firmy. Jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wiodącej roli w rozwoju regionalnym. Laureaci konkursu to przedsiębiorstwa, które z uwagi na swoją atrakcyjną ofertę oraz silną pozycję na rynku nie tylko kreują własny pozytywny wizerunek, ale mają znaczący wpływ na reputację swej gminy, powiatu i regionu - wyjaśniają organizatorzy.

Nagrodą w konkursie jest tytuł „Firmy Roku 2024” oraz statuetka „Dedala”, której autorem jest bielska artystka Lidia Sztwiertnia.

Kapituła konkursu, złożona z Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej Macieja Jelenia, przyzna nagrody w kategoriach: Firma Roku 2024 Miasta Bielska-Białej, Firma Roku 2024 Ziemi Bielskiej oraz nagrodę specjalną - „Złotego Dedala” dla najlepszej firmy subregionu południowego.

Do konkursu swoje kandydatury mogą zgłaszać mikro, małe, średnie oraz duże firmy działające na terenie Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego. Zgłoszenia można składać poprzez e-mail pod adres: [email protected], pocztą lub osobiście w siedzibie Beskidzkiej Izby Gospodarczej (ul. Wzgórze 1, 43-300 Bielsko-Biała), a także w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej (plac Ratuszowy 1, II piętro, pokój nr 66, 43-300 Bielsko-Biała) oraz w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej (ul. Piastowska 40, Biuro Obsługi Mieszkańca lub pokój nr 310, 43-300 Bielsko-Biała), w nieprzekraczalnym terminie do 28 czerwca.

Aby zgłosić swój udział w konkursie, przedsiębiorca zobowiązany jest do wypełnienia oraz podpisania formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe informacje na temat najbliższej edycji konkursu, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach Beskidzkiej Izby Gospodarczej (TUTAJ), Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Galę Finałową konkursu Firma Roku 2024 oraz wręczenie nagród zwycięzcom zaplanowano 24 października w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

 

Artykuł sponsorowany