Ponad miesiąc temu informowaliśmy, że na głównym deptaku w centrum Bielska-Białej można skręcić kostkę. Niezliczone dziury w bruku ktoś oznaczył sprayem, a MZD dotychczas nie uporał się z problemem. Wkrótce ruszy remont nawierzchni Rynku.

Wciąż dramatycznie wygląda sytuacja w ciągu ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej, gdzie nieuważny przechodzień może skręcić kostkę. - Gdy tylko otrzymamy informację o uszkodzeniach, wysyłana jest ekipa naprawcza - usłyszeliśmy w maju zgłaszając sprawę w MZD. Od tego czasu nic się nie zmieniło.

Jakiś czas temu, ktoś „przyozdobił” dziury w chodniku za pomocą farby na całej długości ulicy. Zapewne chciał w ten sposób zasygnalizować problem. Po naszej publikacji interwencję podjął radny Konrad Łoś, który napisał interpelację. - Stan nawierzchni dróg i chodników w ścisłym centrum Bielska-Białej jest fatalny. Od lat władze miasta nie potrafią rozwiązać po wielokroć zgłaszanego problemu. To kolejny z serii nierozwiązywalnych dla służb miejskich problemów - mówi szef klubu PiS w Bielsku-Białej.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Przemysław Kamiński przekazał, że MZD na bieżąco i sukcesywnie dokonuje napraw nawierzchni, w szczególności w ścisłym centrum miasta. W czerwcu dojść ma do oczekiwanej modernizacji odwodnienia liniowego i nawierzchni Rynku.

ak