Popularna platforma streamingowa przymierza się do prac nad filmem fabularnym, do którego sceny powstaną na terenie województwa śląskiego. Będzie to historia na faktach. Jutro w Bielsku-Białej odbędzie się casting młodych aktorów.

Za film fabularny odpowiadać będzie polska produkcja. Casting współorganizuje Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej. Organizatorzy mówią, że film ma powstać dla jednej z czołowych platform streamingowych. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że chodzi o Netflixa. Obraz ma być realizowany na terenie aglomeracji śląskiej, póki co nie ma potwierdzenia, by sceny miały być kręcone w Bielsku-Białej.

Pewne natomiast jest, że casting młodych aktorów do produkcji odbędzie się w sobotę w Gemini Park. - Jest to o tyle niesłychana historia, że reżyserka obsady wraz z ekipą przyjeżdża specjalnie do Bielska-Białej w poszukiwaniu odtwórców ról. Szukają dzieci i młodzieży stąd, ze względu na lokalizację zdjęć - mówi tajemniczo w rozmowie z portalem Agnieszka Szulakowska, założycielka Bielskiej Szkoły Aktorskiej.

Casting rozpocznie się w sobotę o godz. 15.00 w CH Gemini Park. Poszukiwane są osoby w wieku 7-12 i 15-19 lat. Twórcom zależy na osobach szczupłych o tzw. klasycznej urodzie, bez tatuaży i kolorowych włosów. Mile widziane doświadczenie przed kamerą. Drugi etap odbędzie się w dniach 10-12 czerwca.

ak