Stolica Podbeskidzia otrzyma tytuł „Cudu Polski” w województwie śląskim. Nasze miasto ze znaczą przewagą pokonało inne propozycje w głosowaniu publiczności. Oficjalne wyniki dopiero w przyszłym tygodniu, ale możemy już świętować!

Bielsko-Biała było nominowane w prestiżowym konkursie National Geographic Traveler. W każdym województwie wybierany był jeden „Cud Polski”. Głosowanie internetowe zakończyło się o północy i ostatnie wyniki wskazywały, że to nasze miasto, choć początkowym faworytem była inna propozycja, otrzyma ten tytuł.

Oprócz naszego miasta w województwie śląskim nominowane były dwie inne atrakcje - Szlak Beboków w Katowicach oraz Graniczne Meandry Odry. Dzięki mobilizacji mieszkańców i sympatyków, Bielsko-Biała ze znaczną przewagą pokonało konkurentów. Oficjalne wyniki konkursu ogłoszone zostaną 10 czerwca.

- Bielsko-Biała to kreatywna przestrzeń spotkań ludzi i pomysłów. W unikalnym wielobarwnym wzorze pojawiają się dwa dominujące motywy: przepleciona krętą nicią rzeki Białej historia dwóch kiedyś odrębnych miast. Ciągły ruch interferuje ze spokojem niezmiennie trwającej górskiej przyrody - pisali organizatorzy konkursu. Jak przytaczają, Filip Springer, który jest cenionym w kraju reportażystą i fotoreporterem specjalizującym się w tematyce miejskiej, określił Bielsko-Białą jako „najfajniejsze miasto w Polsce”.

ak