Dziś spotkaniem Polska - Holandia zainaugurowana zostanie strefa kibica, która w trakcie mistrzostw Europy działać będzie na bielskim Rynku. Na gigantycznym ekranie pokazane zostaną wszystkie mecze biało-czerwonych oraz półfinały i finał.

Agnieszka Nowak razem z Katarzyną Balicką, Karolem Markowskim i Maksymilianem Prygą wnioskowali, by przy okazji zbliżającego się Euro 2024, które rozgrywane będzie w Niemczech, miasto podjęło się organizacji miejskiej strefy kibica. Na pismo odpowiedział zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, który poinformował, że strefę kibica zorganizuje BBOSiR, a mieścić się ona będzie na Rynku.

Teraz podano szczegóły strefy kibica. Pokazane zostaną wszystkie spotkania reprezentacji Polski oraz półfinały i finał mistrzostw Europy. Gigantyczny ekran o wymiarach 6x3,5 m stanie na Rynku. Inauguracja strefy w niedzielę, 16 czerwca spotkaniem Polska - Holandia. Pierwszy gwizdek o godz. 15.00, strefa otwarta zostanie godzinę wcześniej. Przed meczem przygotowane zostaną atrakcje: konkursy i malowanie twarzy.

Kolejnymi okazjami do wspólnego kibicowania będą mecze:
Polska - Austria, 21 czerwca o godz. 18:00
Polska - Francja, 25 czerwca o godz. 18:00
W razie awansu Polaków, kolejne mecze również będą dostępne w Strefie.

Półfinały zaplanowane są na 9 i 10 lipca, a finał 14 lipca. Strefa Kibica jest bezpłatna, liczba miejsc jest ograniczona. W strefie kibica obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych. 

ak