Nie wcześniej niż w czwartek ponownie uruchomiony miał zostać tzw. bypass w ciągu ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Niespodziewanie dziś późnym popołudniem dyrekcja MZD poinformowała, że naprawa tymczasowej drogi została ukończona.

Od godz. 16.00 tzw. bypass na ul. Wyzwolenia w Hałcnowie jest znów przejezdny.

xxx

Drogowcy od wczoraj oceniają i sprzątają szkody, jakie wyrządzone zostały przez naturę w Bielsku-Białej. Wśród nich jest rozmycie dwukierunkowej drogi tymczasowej, którego następstwem jest zamknięcie fragmentu ul. Wyzwolenia w Hałcnowie. Dziś od rana tworzyły się tam gigantyczne korki.

- Dziś na koniec dnia będziemy wiedzieli, czy w czwartek uda się przywrócić ruch bypassem - mówi Wojciech Barteczko, zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych w MZD. Drogowcy szacują, że co najmniej połowa liczącej kilkadziesiąt metrów drogi tymczasowej wymaga gruntowej przebudowy. Wykonawca inwestycji będzie musiał rozebrać co najmniej jeden rząd płyt betonowych pod którymi wymyta została podbudowa.

Do czasu naprawienia drogi tymczasowej objazdy prowadzone są ul. Witosa i Krzemionki.

Jak przekazano nam w Ratuszu, do odwołania linie MZK nr 13 i 31 kończą swój bieg na przystanku Hałcnów Kościół, a w zamian do przystanku Hałcnów Granica skierowana została linia nr 17. Odjazdy z przystanku Hałcnów Granica odbywają się według rozkładu dla przystanku Hałcnów Kościół.

bb