MZD ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji przebudowy ul. Starzyńskiego w Bielsku-Białej. Mieszkańcy na porządną drogę czekają od lat. Dotychczasowa, wykonana przez dewelopera, to jak mówią, bubel, który wymagał poprawek.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy ulicy, z którą problemy mieszkańcy mają od lat. Chodzi również o uzupełnienie brakującego odcinka drogi.

Dziurawy odcinek odcinka ul. Starzyńskiego w części stanowi działkę gminną. Pośrednio z powodu planowanej w 2025 roku inwestycji komunalnej spółki TBS, gdzie powstać ma blok wielorodzinny, miasto chce zintensyfikować działania, by droga w końcu powstała. Nieoficjalnie mówi się, że powstanie ona do końca przyszłego roku, czyli po oddaniu do użytku wspomnianej inwestycji mieszkaniowej.

W lutym, m.in. przez za sprawą interwencji naszej redakcji, na ulicy doraźnie poprawiono nawierzchnię. Przygotowana została warstwa technologiczna - wysypano tłuczeń, teren został ubity przez walec, a całość skropiona emulsją asfaltową. Takie zabezpieczenie miało wystarczyć do wiosny. 

ak