Ogólnopolski miesięcznik dla budownictwa, architektury i biznesu Builder przyznał wyróżnienia dla najciekawszych inwestycji minionego roku. Jedna z nagród powędrowała do Bielska-Białej za modernizację kąpieliska „Panorama”. 

Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach - inwestycje, produkty i usługi. W tym roku miesięcznik przyznał w sumie 44 nagród. W przypadku obiektów budowlanych pod uwagę brana jest m.in. jakość architektury, ponadczasowa forma, rzetelność wykonania czy potwierdzenie niecodziennych kwalifikacji.

Jedna z nagród powędrowała do bielskiego samorządu za modernizację „Panoramy”, która otwarta została w czerwcu zeszłego roku. W ramach inwestycji niecka została podzielona na trzy części, natomiast w niecce rekreacyjnej umieszczono miejsca wypoczynku i rekreacji oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

Wyremontowano pomieszczenia zaplecza sanitarnego, widownię, budynki i chodniki. Wartość inwestycji to ok. 52 mln zł. Wykonawcą była spółka Intravi, która w ciągu 13 miesięcy stworzyła nowoczesny obiekt.

bb