W poniedziałek z Bielska-Białej wyruszyło dziewięć załóg, które przez najbliższe dwa tygodnie pokonają ok. 3 tys. km. To wyprawa na Bałkany organizowana sympatyków pojazdów zabytkowych. W pierwszym etapie kierowcy dotrą do Włoch.

Dziewięć zabytkowych klasycznych pojazdów, a w nich załogi pasjonatów, wyruszyło wczoraj z Bielska-Białej do Ankony skąd popłyną promem do Grecji. Trasa powrotna przebiegać będzie wybrzeżem przez Albanię, Czarnogórę, Chorwację, Słowenię i dalej przez Austrię do Polski. Trasa liczy łącznie ok. 3 tys. km.

Organizatorem rajdu jest bielska firma Classic-Group stworzona przez pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Na co dzień zajmują się doradzaniem w zakupach i sprowadzaniu pojazdów, importują zabytkowe części, organizują zloty i rajdy. Relacja z początku wyprawy pojawiła się w ich mediach społecznościowych.

- Dziś o godz. 8.00 z naszej siedziby w Bielsku-Białej wystartowała 12. edycja wyprawy Classic Tour. Na starcie znalazło się 9 załóg i zaczęli oni swoją podróż w kierunku słonecznej Grecji! Tegoroczna edycja liczyć będzie około 4000 km więc wszystkie załogi czeka niemałe wyzwanie! - czytamy.

W rajdach organizowanych przez to środowisko może uczestniczyć każdy właściciel klasycznego pojazdu w dobrym stanie technicznym i zdolnym poruszać się z prędkością 100 km/h. To niezapomniana podróż i niepowtarzalne doświadczenia pełne unikatowych pojazdów, malowniczych tras i wyjątkowych przeżyć.

ak