Dziś przed Ratuszem kampanią do Parlamentu Europejskiego zainaugurowała Mirosława Nykiel. Poparcia kandydatce udzielił prezydent Jarosław Klimaszewski, marszałek województwa Wojciech Saługa oraz były premier Jerzy Buzek.

Szefem sztabu Mirosławy Nykiel w eurokampanii został Jarosław Klimaszewski, który z posłanką współdziała od lat. - Całkiem nieźle nam idzie. Przed nami kolejne wybory, które będą miały wpływ nie tylko na kształt Europy. Wszyscy jesteśmy świadomi, że są to bardzo ważne wybory, ponieważ mamy czas dyskusji na temat przyszłości Unii Europejskiej. Po to są te wybory, żeby takie osoby jak Mirosława Nykiel pilnowały naszych interesów. Według mnie, nie ma bardziej poważnego kandydata z naszego regionu - mówił.

Mirosława Nykiel podkreślała, że wśród jej postulatów znajdują się m.in. działania na rzecz wolnej gospodarczo i bezpiecznej Europy oraz walka o prawa kobiet i dbanie o interes Polski. Na liście Koalicji Obywatelskiej w województwie otrzymała miejsce nr 2. KO powinna zdobyć dwa mandaty.

- Chcę wykorzystać swoje doświadczenia i wiedzę zdobytą w polskim parlamencie. Przed nami pięć lat w niesamowitych liczbach. Chodzi o odzyskane środki z KPO. To fundusz równości, fundusz sprawiedliwej transformacji. Te środki powinny zasilić polską gospodarkę i nasz region. O to będę z całych sił walczyć (…) Bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne i temu chciałabym się poświęcić. Abyśmy byli wolni od wpływów energetycznych Rosji, żebyśmy mieli tanią energię i byli bezpieczni energetycznie na przyszłość - mówiła.

W konferencji prasowej przed Ratuszem wzięły także udział osoby popierające kandydaturę Mirosławy Nykiel. To m.in. prof. Jerzy Buzek, premier RP w latach 1997-2001 i poseł do Parlamentu Europejskiego, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz senator Agnieszka Gorgoń-Komor.

- Droga Mirosławo, jesteś wspaniałą kandydatką, chciałem to powiedzieć z pełnym przekonaniem. Jesteśmy pięknym regionem, nie muszę nikomu mówić jak dobrym reprezentantem tej ziemi jest pani Mirosława Nykiel. Wszędzie aktywna, zawsze gotowa do działania. Daleko wychodzi poza obowiązki posłanki - mówił były premier. - Właściwa osoba na właściwym miejscu - dodawał marszałek Saługa.

ak