Zwiedzanie wystawy stałej, premiera pilotażowego odcinka nowej bajki „Bystre Oczka”, seanse filmowe w sali kinowej, kino plenerowe w amfiteatrze i wiele innych ciekawych wydarzeń czekać będzie na mieszkańców i turystów w weekend otwarcie OKA, czyli Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej. Studio Filmów Rysunkowych podało ceny biletów oraz czas, jaki trzeba zarezerwować, by zwiedzić atrakcję. Sprzedaż biletów na nową atrakcję rusza w najbliższą sobotę.

W dniach 25-26 maja działalność zainauguruje Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej. W trakcie weekendu otwarcia OKA będzie możliwość zwiedzania wystawy stałej, w sali kinowej oraz w amfiteatrze odbędą się różne wydarzenia, zaplanowano także premierę pilotażowego odcinka nowej bielskiej produkcji - „Bystre Oczka”. Nie zabraknie bajkowych gier terenowych czy kina plenerowego.

W weekend otwarcia zwiedzanie wystawy stałej rozpocznie się w południe. W dniach 25-26 maja obowiązuje specjalna cena biletu wstępu - 10 zł (dzieci do ukończenia 4. roku życia - wstęp bezpłatny). Sprzedaż biletów online rozpocznie się w sobotę, 18 maja na stronie sfr.pl. (wejścia godzinowe: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00). Bilet będzie można okazać na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Orientacyjny czas zwiedzania to 90-120 minut. Zwiedzający do OKA zapraszani są na kwadrans przed godziną wskazaną na bilecie.

Wystawa stała przeznaczona jest dla osób od 5. roku życia (najmłodszych ucieszą interaktywne stanowiska, a starsi będą mogli poznać historię SFR i tajniki produkcji animacji). Wejścia na wystawę stałą odbywają się o wyznaczonych godzinach, liczba gości przebywających jednorazowo na wystawie jest ograniczona.

Od poniedziałku, 28 maja wystawa stała będzie czynna: wtorek-piątek w godz. 9.00-16.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00 (w poniedziałek wystawa nieczynna). Po weekendzie otwarcia obowiązują następujące ceny biletów: normalny - 36 zł, ulgowy - 32 zł (osoby w wieku 5-7 lat, uczące się do 26. roku życia - emeryci i renciści - osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Dzieci do 4. roku życia - wstęp bezpłatny. Zwiedzanie ma charakter indywidualny, a SFR nie zapewnia przewodników.

bb