Dwunastu popularnych influencerów, wiele ciekawych zadań i dwóch zdrajców, którzy zrobią wszystko, by nie dać się złapać i nie pozwolić na wykonanie zadania. W poniedziałek premierę miał pierwszy odcinek drugiego sezonu „Sabotażysty”, czyli programu, do którego Remigiusz „reZigiusz” Wierzgoń zaprasza najpopularniejszych internetowych twórców. Zdjęcia do niego realizowane były w ostatnich dniach w Bielsku-Białej. Premierowy odcinek w zaledwie kilkanaście godzin wyświetlony został ponad 600 tys. razy i był wczoraj najchętniej oglądany na polskim Youtubie.

Program jest niemal kopią emitowanego wiele lat temu „Agenta”. W drugim sezonie działa dwóch sabotażystów, których tożsamości nie jest znana ani publiczności, ani uczestnikom. Sabotażyści nie wiedzą także o sobie nawzajem, ale mają wspólny cel - nie dać się złapać i zrobić wszystko, by zadania nie zostały wykonane. Każdego dni po obradach i głosowaniu program opuści jeden uczestnik, który otrzyma największą liczbę wskazań od innych uczestników. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa - 50 tys. zł.

Program relizowany był w dniach 20-26 marca w Bielsku-Białej. Jego twórcą jest trzeci najpopularniejszy polski Youtuber - Remigiusz „reZigiusz” Wierzgoń. Pierwsza edycja zebrała ok. 7 mln wyświetleń. W drugim sezonie udział bierze śmietanka polskich influencerów m.in. Konopski, OjWojtek czy Jeleniewska (łącznie uczestnicy nagrań zgromadzili ponad 30 milionów obserwujących na swoich social mediach).

Internetowi celebryci konkurować będą w różnorakich zadaniach, które były nagrywane m.in. na Stadionie Miejskim, w Teatrze Polskim, Galerii Bielskej BWA czy Miejskim Domu Kultury. W premierowym odcinku pokazane zostały także zdjęcia zrealizowane w rejonie wieży widokowej na Szyndzielni. Bazą uczestników w trakcie programu jest Cuberniok - to kompleks domków zlokalizowany w rejonie Dębowca.

- Bielsko-Białą wybraliśmy z prostej przyczyny - to miejsce z ogromnym potencjałem, jest tutaj bardzo ciekawa infrastruktura dla młodszych i starszych, ale również dla rodzin z dziećmi i turystów, co sprawia, że jest to dla nas idealne miejsce na nagranie programu z tak dużą różnorodnością - mówią twórcy.

Od poniedziałkowego popołudnia premierowy odcinek „Sabotażysty” wyświetlono ponad 600 tys. razy, program zajmuje 1. miejsce wśród najchętniej wyświetlanych filmów na Youtubie. Premiera drugiego odcinka zaplanowana została 9 maja o godz. 16.00. Siódmy, finałowy odcinek wyemitowany zostanie 24 maja.

bak