Piękna pogoda nie zawiodła i liczni turyści ruszyli w góry nad Bielskiem-Białą. I choć do kolejki na Szyndzielnię nie było ogromnych tłumów jak w zeszłym roku, to na górskich szlakach ludzi nie brakowało. Przy górnej stacji dzisiaj czekać będą liczne atrakcje, skierowane głównie dla dzieci. Dziś uruchomione zostanie Miasteczko Pana Kleksa - strefa warsztatów naukowych, artystycznych i animacji ruchowych.

W sobotnie popołudnie na gości wyjeżdżających kolejką linową czekał talerz gorącego żuru na maślance. Darmowy poczęstunek przygotowano dla ponad 100 gości. W niedzielę kucharze z Restauracji Dębowa przygotują dla odmiany kwaśnicę. Jeśli tego mało, na wybierających się w góry i wracających z długiej wyprawy, czekać będą stanowiska gastronomiczne z grillem, kawą i zimnymi napojami.

Szczególnie zadowolone powinny być dzieci - na najmłodszych czekają stoiska do malowania twarzy, brokatowych tatuaży, wata cukrowa, baloniki i bańki mydlane. Samodzielnie można wykonać przypinkę lub magnes na lodówkę z motywem kolejki linowej, a także wziąć udział w losowaniu pamiątek i wydawnictw turystycznych. Wczoraj pokazy ratownictwa prowadził GOPR, udostępniając również ścianę wspinaczkową.

Dzisiaj o atrakcje zadba m.in. Miasteczko Pana Kleksa, w którym odbywać będą się warsztaty naukowe, artystyczne i animacje ruchowe. Do wydarzeń przygrywać będzie Kapela Góralska Beskid. Wielka Majówka na Szyndzielni trwać będzie w godz. 10.00-14.00 przy górnej stacji kolejki. Najnowsze prognozy pogody zapowiadają ewentualne opady dopiero na niedzielny wieczór i godziny późnopopołudniowe.

Zdjęcia i tekst: Piotr Bieniecki