W czwartek w Krajowym Biurze Wyborczym w Bielsku-Białej zarejestrowano komitet Bezpartyjni i Konfederacja, który wystawić ma listy do Rady Miejskiej oraz w wyborach na prezydenta miasta. Pełnomocnikiem został Cezary Czapiga.

Były kandydat do Senatu, który startował w okręgu bielsko-pszczyńskim, teraz będzie kandydatem na radnego powiatu w okręgu obejmującym gminę Czechowice-Dziedzice. Konfederacja, która zawiązała koalicję z Bezpartyjnymi Samorządowcami wystartuje także do sejmiku śląskiego i w wyborach w Bielsku-Białej.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że trwają rozmowy, by jednym z liderów listy do Rady Miejskiej został Marcin Litwin, który opuścił szeregi Republikanów i bezskutecznie rozmawiał na temat startu z KWW Jarosława Klimaszewskiego. Obecny radny PiS wystartowałby w okręgu nr 5 - to m.in. osiedla Karpackie i Beskidzkie oraz Kamienica. Dwa pozostałe nazwiska, które mają otwierać listy, to Andrzej Polański (okręg nr 3 - to m.in. śródmieście czy osiedle Słoneczne) i Paweł Śliwa (okręg nr 4 - to m.in. Lipnik czy Złote Łany).

Kto będzie kandydatem na prezydenta Bielska-Białej? Najprawdopodobniej poseł Bronisław Foltyn.

bak