Coraz bardziej zaawansowane są prace związane z budową dyskontu sieci Lidl przy ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej. Przez najbliższe trzy tygodnie występować będą utrudnienia drogowe w związku z przebudową sieci uzbrojenia terenu.

Komunikat w tej sprawie opublikował Miejski Zarząd Dróg. Utrudnienia drogowe występować będą w najbliższych dniach w rejonie skrzyżowania ul. Bystrzańskiej z Przedwiośnie w Bielsku-Białej, gdzie powstaje Lidl. Prace przy przebudowie sieci uzbrojenia terenu potrwają ok. 3 tygodnie.

Budowa dyskontu jest coraz bardziej zaawansowana. Zgodnie z deklaracjami, ma to być największy sklep popularnej sieci w Bielsku-Białej. Budowa potrwa do jesieni, bo inwestor został zobowiązany do przebudowy skrzyżowania ul. Bystrzańskiej z Przedwiośnie - klienci wyjeżdżający ze sklepu będą mieli możliwość jazdy zarówno w kierunku centrum miasta, jak i Bystrej. Powstanie w tym celu sygnalizacja.

Sama tylko przebudowa układu drogowego to wydatek kilku milionów złotych. Stosowne dokumenty w ramach przebudowy prywatny inwestor podpisał z Miejskim Zarządem Dróg w Bielsku-Białej.

bb