Kręcony m.in. w Bielsku-Białej film „Uwierz w Mikołaja” miał drugie najlepsze otwarcie w tym roku. Komedia romantyczna przyciągnęła do kina w pierwszy weekend wyświetlania więcej osób niż film o superbohaterach z uniwersum Marvela.

W ciągu zaledwie kilku dni ponad 141 tys. widzów obejrzało „Uwierz w Mikołaja”. Taką informację przekazali producenci filmu, a dane obejmują pierwszy weekend wyświetlania produkcji oraz pokazy przedpremierowe w kinach. To drugi najwyższy weekend otwarcia dla polskiego filmu w tym roku i czwarty powyżej 100 tys. widzów. Pierwsze miejsce zajmuje nieprzerwanie „Zielona granica” Agnieszki Holland.

W tym samym czasie na ekranach polskich kin debiutowała superprodukcja „Marvels”, którą zobaczyło podczas premierowego weekendu blisko 100 tys. widzów, wynik ten pozwolił zająć trzecie miejsce w weekendowym zestawieniu. Lepiej spisały się dwa filmy - wspomniane „Uwierz w Mikołaja” i „Chłopi”.

„Uwierz w Mikołaja” często porównywany jest do znanej polskiej serii „Listy do M”. Dla porównania, w ubiegłym roku piątą część komedii obejrzało w kinach w weekend otwarcia blisko 300 tys. widzów i był to najgorszy wynik z całego cyklu filmów. W kolejnych tygodniach widownia jednak rosła.

ak

Zdjęcie: materiały prasowe