Od soboty linia nr 10 i 20 kursuje zmienioną trasą, w zależności od linii wyłączone z użytku zostały dwa przystanki w Wapienicy, a w zamian utworzono nowy. Korekta w tym rejonie z początku roku spotkała się z krytyczymi uwagami. Zmiany wprowadził Urząd Miejski w Bielsku-Białej - organizator transportu publicznego.

Zgodnie z komunikatem, linia nr 10 nie będzie już obsługiwać przystanku Cieszyńska Zniczowa, który znalazł się na jej trasie zaledwie... początkiem roku. W styczniu włączono go, bo linia przestała obsługiwać przystanek Przy Torach PKP Wapienica, który w ostatnich miesiącach obsługiwała tylko linia nr 20, ale i ta sytuacja nie ma już miejsca. Od soboty od przystanku Wapienica Centrum linie nr 10 i 20 zostały skierowane ulicami: Twórczą, Regera, Dworcową i Międzyrzecką i pominą dwa wspomniane przystanki.

W zamian na ul. Dworcowej wyznaczono nowy przystanek dla linii nr 10 i 20 - Dworcowa PKP Wapienica.

Ponadto wprowadzane zostały zmiany w godzinach odjazdów kursów linii nr 10:
- z przystanku Wapienica Park Przemysłowy ABB z godz. 14.06 na 14.03 (przez przystanek Wapienica ARR);
- z przystanku Wapienica Park Przemysłowy ABB z godz. 14.13 na 14.16 (z pominięciem Wapienica ARR);
- z przystanku Wapienica Park Przemysłowy ABB uruchomiony zostaje kurs o godz. 22.17;
- z przystanku Uniwersytet Błonia o godz. 21.35 kurs do przystanku Wapienica Park Przemysłowy ABB;
- likwidacja kursu do Zajezdni MZK o godz. 22.15 z przystanku Wapienica Strażacka.

W związku z wprowadzeniem korekty czasów przejazdu pomiędzy przystankami mogą występować niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów na trasie przejazdu linii MZK nr 10 oraz 20.

bb