Prace związane z przebudową ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej dobiegły do końca. Dziś przywrócony zostanie ruch na fragmencie jezdni w kierunku centrum. Ze względu na likwidację przewiązek trzeba zachować szczególną ostrożność.

Jednym z kluczowych elementów modernizacji jest nowa konstrukcja nawierzchni, która zapewni większy komfort jazdy i trwałość ulicy. Dodatkowo, ulica została wyposażona w nowoczesne, energooszczędne oświetlenie, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. MZD, w miarę możliwości lokalizacyjnych wzdłuż modernizowanego odcinka ul. Warszawskiej, postanowił nasadzić nowe drzewa. Jest ich ok. 100 oraz ponad 2400 krzewów - róż, hortensji czy różnych trawy ozdobnych.

Jak zapewnia Wojciech Barteczko, zastępca dyrektora MZD ds. inwestycji, to nie tylko estetyczny dodatek, ale także ważny element dbałości o środowisko naturalne. W poniedziałek, 20 listopada, ruch w docelowym przebiegu ulicy Warszawskiej będzie obowiązywał zgodnie z nową organizacją ruchu.

Po tym terminie mogą wystąpić jeszcze drobne utrudnienia - planowane są jeszcze prace związane z likwidacją tymczasowych przejazdów pomiędzy jezdniami. Wszyscy kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z ewentualnymi miejscowymi utrudnieniami w ruchu.

bb