Dopinany jest szczegółowy program tegorocznych Świąt na Starówce w Bielsku-Białej. Na zmodernizowanym placu Wojska Polskiego odbędzie się także miejska impreza sylwestrowa. Na obu wydarzeniach zagrają gwiazdy polskiej estrady.

Święta na Starówce potrwają trzy dni i odbędą się w weekend 15-17 grudnia. Tym razem zdecydowano, by plac Wolności pozostał parkingiem dla mieszkańców i turystów, którzy przyjadą do miasta. Jarmark świąteczny w Bielsku-Białej cieszy się bowiem ogromnym zainteresowaniem w regionie i sporo osób przyjeżdża samochodami po to, żeby poczuć klimat świąt w bielskim wydaniu. Tym samym, rzemieślnicy, rękodzielnicy i inni wystawcy w tym roku zaprezentują się na placu wokół Ratusza.

Cykl imprez zaplanowano jednak w kilku lokalizacjach, w tym na zrewitalizowanym placu Wojska Polskiego. W sobotę, 16 grudnia, w kulminacyjnym momencie Świąt na Starówce na rozstawionej scenie usłyszymy tam Kayah w specjalnym programie świątecznym. Dzień wcześniej planowany jest występ Tomasza Lewandowskiego, w niedzielę zaś odbędzie się spektakl dla dzieci zatytułowany „Zimowy las”. Spodziewać się też można dyskoteki pod gołym niebem.

Ofertę uzupełnią występy wielu lokalnych zespołów i grup działających w ramach miejskich jednostek kultury. Szczegółowy program jest właśnie dopinany, godziny koncertów zostaną podane niebawem. Na pewno możemy się spodziewać wielu atrakcji, które uprzyjemnią nam ten wyjątkowy czas.

Tegoroczna miejska impreza sylwestrowa także odbędzie się na placu Wojska Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski. Artysta w przeszłości również miał okazję występować w Bielsku-Białej, w czasie Świąt na Starówce w 2021 roku. Zachwycił wtedy bielszczan gromadząc bardzo liczne grono fanów. Plenerowa przestrzeń placu Wojska Polskiego pozwoli na uczestnictwo wielu osób, co z pewnością stworzy niesamowitą atmosferę. Tego dnia na scenie również będą występować lokalne zespoły.

Organizatorem koncertów jest Bielskie Centrum Kultury. Jak poinformowano nas w Ratuszu, na dniach wszystkie szczegóły grudniowych imprez plenerowych przedstawione zostaną mieszkańcom.

ak