W najbliższy piątek w Cavatina Hall w Bielsku-Białej czeka nas wieczór pełen magii, niepowtarzalnych emocji, a przede wszystkim cudownej muzyki. Na jednej scenie spotkają się Marcin Wyrostek z Coloriage i Kasia Moś.

Koncert odbędzie się 29 września o 19.00 w pięknej, nowoczesnej i wyróżniającą się wyśmienitą akustyką sali koncertowej Cavatina Hall. Zostały jeszcze ostatnie bilety na to jedno z najgorętszych muzycznych wydarzeń w Bielsku-Białej.

 

Projekt Coloriage to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Piotra Zaufala. Ich styl charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami, jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnił Krzysztof Nowakowski zestawem instrumentów perkusyjnych.

Słowo „coloriage” oznacza kolorować, malować. Taki właśnie jest charakter tego zespołu – brawurowy, pełen emocji, wielobarwny. W 2011 roku powstała płyta „Marcin Wyrostek Coloriage”, która pokryła się - uwaga - podwójną platyną! Co więcej, otrzymała nagrodę „Bestseller Empiku 2012”.

Koncert w Cavatina Hall uświetni wspaniała wokalistka Kasia Moś.


Fot. Konrad Wrona

Marcin Wyrostek - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m.in. Filharmonia Narodowa, NOSPR). Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych (m.in. Opole 2008, 2014, 2017, Sopot, Era Schaeffera 2012, 2013, 2015, Warszawa Singera 2012, 2013, Timitar w Maroku, Gala TV - French Touch, Gala Teraz Polska, Womex). Koncertował na całym świecie (m.in.: Anglia, Azerbejdżan, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Katar, Litwa, Łotwa, Maroko, Niemcy, Panama, Portugalia, Słowacja, Szkocja, Szwajcaria, Ukraina, USA, Węgry, Włochy). Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (m.in. Jose Maria Florencio, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Adam Sztaba), instrumentalistami i solistami (m.in. Kayah, Dorota Miśkiewicz, Bobby McFerrin, Nippy Noya, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Joanna Słowińska, Stanisław Soyka), orkiestrami polskich filharmonii oraz orkiestrami kameralnymi (Elbląska Orkiestra Kameralna, AUKSO - Orkiestra Kameralna miasta Tychy, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia).

Pełnił także funkcję kierownika muzycznego wielu wydarzeń telewizyjnych, m.in.: Gala Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w Warszawie 2012, Koncert Kolęd dla TVP2 w DMIT w Zabrzu 2013, Festiwal Filmowy NNW w Gdyni 2017.

Dokonał prawykonań: „Koncertu Opolskiego” Piotra Mossa z orkiestrą Filharmonii Opolskiej w 2017 roku oraz „Rapsodii Śląskiej” Jana A. P. Kaczmarka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w 2018 roku.

Dokonał szeregu nagrań dla zagranicznych mediów: ZDF, FOX2, radia Zurich oraz wielu ośrodków medialnych w Polsce - Polsat, TVN, TVP, TVP Polonia, TVS, jak i wielu regionalnych rozgłośni Polskiego Radia i TV.

Kasia Moś - reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji (2017). Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.

W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspination”. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów.

21 maja 2021 roku odbyła się premiera płyty z orkiestrą AUKSO „Moniuszko200”. Album składa się z CD + DVD w wersji koncertowej z sali NOSPR w Katowicach. Są to nowe interpretacje utworów Stanisława Moniuszki we współczesnych aranżacjach.

Na rynku jest już dostępna najnowsza płyta Kasi Moś z utworami Karin Stanek w zupełnie nowych nieoczywistych, nowoczesnych klubowych aranżacjach.

W listopadzie 2022 r. odbyła się premiera najnowszego singla pt. „Zapomnij”, do którego do współpracy został zaproszony Leszek Możdżer.

Bilety na Marcin Wyrostek & Coloriage & Kasia Moś do nabycia na

www.cavatinahall.pl

Artykuł sponsorowany