W najbliższą niedzielę na Szyndzielni odbędą się huczne urodziny. 70-lecie świętować będzie kolejka linowa, która tego dnia najprawdopodobniej przewiezie 7-milionowego pasażera. Będzie tort, historyczne fotografie i koncert kapeli góralskiej.

Jesień w Beskidach jest magiczna, a 1 października będzie szczególnie wyjątkowy. Tego dnia ZIAD zaplanował finał obchodów 70-lecia turystycznej wizytówki miasta jaką jest kolej godolowa na Szyndzielnię. To wydarzenie ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, ponieważ kolejka ta jest nie tylko ważnym środkiem transportu w góry, ale także częścią naszej historii, dziedzictwa i wielu wspomnień.

Urodzinowa impreza zaplanowana została w najbliższą niedzielę w godz. 11.00-15.00 w pobliży górnej stacji. Na uczestników czeka wiele atrakcji - tort urodzinowy przygotowany i zaserwowany przez kucharzy Restauracji Dębowa, wykład „Z kart historii kolejki linowej na Szyndzielnię” prowadzony przez historyka Jacka Kachla oraz prezentacja historycznych fotografii i filmów. - To prawdziwa podróż w czasie! Odkryjcie fascynującą historię naszego miasta i kolejki na wielkim ekranie - zachęcają organizatorzy.

W planach także pokazy ratownictwa prowadzone przez Beskidzki GOPR - bohaterowie beskidzkich szlaków przygotowali specjalny pokaz ewakuacji wieży widokowej. Uczestnikom przygrywać będzie kapela góralska, a chwilę oddechu będzie można złapać relaksując się przy ognisku. Nie zapomniano także o najmłodszych, będzie malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, balonowe zwierzątka oraz bańki mydlane.

Jak zapewnia ZIAD, wszystkie atrakcje są bezpłatne. Bilety na przejazd kolejką obowiązują według standardowego cennika. Z obliczeń organizatorów i rejestru biletów prowadzonego od 1995 roku wynika, że prawdopodobnie właśnie 1 października, kolejka przewiezie swojego 7- milionowego pasażera!

Dla tego szczęśliwca czekają wyjątkowe nagrody - weekend w Hotelu Szyndzielnia, samochód na weekend od dealera Skoda Korczyk oraz karnet na 70 przejazdów koleją linową Szyndzielnia. Ponadto od niedzieli do końca roku wprowadza zostanie specjalna promocję dla osób urodzonych w 1953 roku, czyli w roku wybudowania kolejki na Szyndzielnię - zniżka 70 proc. od ceny biletu normalnego.

bb