Konrad Łoś kolejny raz interpelował w sprawie budowy chodnika przy drodze łączącej lotnisko z Wapienicą. Zdaniem radnego, budowa chodnika na tak niebezpiecznej ulicy jest konieczna. Okazuję się, że projekt gotowy jest od dawna.

Interpelacja radnego PiS złożona została w związku z licznymi pytaniami mieszkańców. W treści pisma Konrad Łoś pyta m.in. czy prowadzone w trybie odwoławczym postępowanie o wydanie decyzji ZRID zostało ukończone i z jakim skutkiem oraz jakie są dalsze czynności podejmowane przez Miejski Zarząd Dróg w sprawie przeprowadzenia inwestycji ważnej dla mieszkańców tego rejonu miasta.

Jak dodaje, wobec dobiegającej końca modernizacji ul. Łowieckiej podjęcie budowy chodnika na sąsiadującej ulicy jest konieczne. - Brak chodnika przy tak wąskiej i ruchliwej ulicy bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, zwłaszcza dzieci, na co wielokrotnie zwracałem uwagę w licznych wystąpieniach realizując postulaty dużej grupy mieszkańców zgłaszane od wielu lat, także podczas zebrań sprawozdawczych w Radzie Osiedla Wapienica - pisze Konrad Łoś, szef klubu PiS, który prosi o zabezpieczenie niezbędnych środków, aby podjąć działania w terenie najpóźniej w przyszłym roku.

Jak dowiedział się portal, wstępna dokumentacja dotycząca budowy chodnika przy ul. Antycznej została już dawno opracowana. Protestowali jednak mieszkańcy, w których grunty inwestycja miałaby ingerować. Obecnie trwa wypłata odszkodowań za zawłaszczone specustawą tereny. 

Problem w tym, że do ulicy, któr nie jest w najgorszym stanie, nie wystarczy dobudować chodnik. Konieczna jest kompleksowa rozbudowa łącznie z przebudową kanalizacji. Inwestycja ma stanowić dowiązanie do wybudowanego niedawno ronda w rejonie ul. Łowieckiej. - Potrzeba będzie kilka lub nawet kilkanaście milionów złotych. Na ten moment nie mamy na to zabezpieczonych środków finansowych. Budowa jest uzależniona od ich dostępności - powiedział nam Wojciech Barteczko, zastępca dyrektora MZD.

ak