Dziś rozpoczynają się Dni Seniora w Bielsku-Białej, ich otwarcia dokona prezydent Jarosław Klimaszewski. Zaplanowano szereg atrakcji, w tym m.in. warsztaty, zwiedzanie i dancingi. W domach kultury i bibliotekach odbywać się będą spotkania.

Dni Seniora w Bielsku-Białej zaplanowano w dniach 25 września - 4 października. Dzisiejsza inauguracja nastąpi w Kubiszówce - o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie oraz rozstrzygnięcie konkursu artystycznego „Sceny z życia i z podróży z Maluchem w tle. Później, po godz. 16.00, rozpocznie się zwiedzanie Pałacyku Rosta w której działa Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.

W środę o godz. 9.00 zorganizowana zostanie wycieczka dla seniorów do Ochodzitej, Koniakowa i na tzw. Trójstyk (zbiórka na z pl. Ratuszowym). Wyjazd jest bezpłatny, ale lista miejsc ograniczona. Jest to wycieczka krajoznawcza po wybranych atrakcjach turystycznych Beskidów realizowana ze środków przekazanych od Stowarzyszenia Region Beskidy. Dzień później zaplanowano zwiedzanie Ratusza dla seniorów.

Piątek od godz. 10.00 to kolejna okazja na zwiedzanie Pałacyku Rosta. W sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się koncert pieśni polskich w wykonaniu Joanny Jatkowskiej w Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz.

1 października o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury zaplanowano rozstrzygnięcie plebiscytu Aktywny Senior Roku 2023. Godzinę później koncert da Wojciecha Gąssowskiego. Następnego dnia o godz. 9.00 i 11.30 odbywać się będą warsztaty dla seniorów w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza przy ul. Grotowej. Warsztaty realizowane są w ramach zadania „Misja czysta-emisja” dofinansowanego przez NFOŚiGW.

Na zakończenie, w środę 4 października, odbędzie się dancing. Zbiórka o godz. 14.00 na placu Wojska Polskiego na BeforeFajfy przed imprezą taneczną w stylu lat 70. z DJ-em, która rozpocznie się godzinę później w Centrum Seniora przy ul. Dmowskiego. Dodatkowo, na terenie domów kultury i bibliotek na terenie miasta będą odbywać się spotkania, warsztaty i inne imprezy dla seniorów. Szczegółowy plan i harmonogram Dni Seniora 2023 dostępny na stronie internetowej: www.seniorzybielsko.pl.

bb