Dziś wczesnym popołudniem z wizytą w centrum Bielsku-Białej pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu gościł w charytatywnej kawiarni w centrum miasta, w której działalność zaangażowany jest były kandydat PiS do Rady Miejskiej. Morawiecki w trakcie wizyty rozmawiał z seniorami przy kawie i ciastku.

Premier pojawił się w lokalu przy ul. Głębokiej w Bielsku-Białej chwilę przed godz. 12.30. Otrzymał kwiaty, gdy wchodził do kawiarni grała kapela góralska. Prowadził rozmowy przy kawie i ciastku, z premierem Morawieckim przy stoliku siedział ksiądz i seniorzy. Na miejscu obecni byli m.in. wicewojewoda Jan Chrząszcz, minister Grzegorz Puda, wiceminister Stanisław Szwed oraz poseł Grzegorz Gaża.

W trakcie wizyty w lokalu zaplanowano wypowiedź dla mediów, która była na żywo transmitowana w TVP Info, gdzie specjalnie przerwano nadawany program. Premier mówił m.in. o wsparciu rządu dla seniorów - 13. i 14. emeryturze czy finansowaniu takich miejsc, jak kawiarnia dla seniorów w Bielsku-Białej.

Mateusz Morawiecki pojawił się w kawiarni charytatywnej, w której odbywają się m.in. warszaty dla seniorów i wspierana jest integracja polsko-ukraińska. W działalność zaangażowany jest Michał Guzdek, to były kandydat PiS do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej w wyborach samorządowych w 2018 roku. Prowadzona działalność wspierana jest finansowno przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W ostatnich tygodniach przy współudziale ministerialnych pieniędzy kręcone były zdjęcia do komediodramatu „Aktywni seniorzy”. Za reżyserię odpowiadają bielszczanie - Michał Guzdek i Adam Budkiewicz, pisaliśmy o tym w artykule Kręcą pełnometrażowy film w Bielsku-Białej. Szukają statystów do zdjęć - foto. Film trafi do kin w grudniu, będzie go można zobaczyć w bielskim Heliosie.

bb