W grudniu uruchomione zostanie nowe połączenia z Warszawy do Monachium przez Wiedeń, który po czeskiej stronie będzie rozdzielany i bez problemu dojedziemy nim do innych europejskich stolic. Na trasie nie znajdzie się Bielsko-Biała.

W rozkładzie jazdy austriackiej kolei, który wejdzie w życie 10 grudnia, znalazło się połączenie z Warszawy do Monachium przez Wiedeń. Jest to pociąg „Chopin”, który po czeskiej stronie będzie rozdzielany i bez problemu dojedziemy nim do innych europejskich stolic - Budapesztu, Bratysławy czy Pragi.

Pociąg wyruszy ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 19.49 i po nieco ponad czterech godzinach dotrze do naszego regionu. Nie dojedzie jednak do stacji Bielsko-Biała Główna, tylko zatrzyma się w Czechowicach-Dziedzicach, skąd odjedzie o godz. 00.06. W stolicy Austrii będzie o godz. 4.49, a do Monachium dojedzie o 9.59. Łącznie podróż trwać będzie ponad 14 godzin. Sprzedaż biletów na połączenie rozpocznie się w połowie października, przewoźnik zastrzega także, że rozkład może jeszcze ulec zmianie.

Dlaczego pociąg relacji Warszawa - Monachium nie zatrzyma się w Bielsku-Białej? Jak wyjaśnia Przemysław Brych, znany jako Konduktor Przemek, jego trasa wiedzie przez Kraków. Dalej podróż zaplanowano linią nr 94 i 93 przez Oświęcim, Czechowice-Dziedzice, Zebrzydowice i dalej w kierunku czeskiej granicy. 

bb