We wtorek mieszkańcy doczekali się otwarcia zapowiadanej kawiarni upamiętniającej życie i twórczość Marii Koterbskiej. Przy kawie i ciastku, przygotowanym według przepisu artystki, będzie można podziwiać pamiątki po patronce BCK.

Wydarzenie uświetnił recital Romana Frankla, który wykonał największe przeboje swojej mamy, w finale tworząc duet z Iwoną Loranc. Otwierając kącik poświęcony Marii Koterbskiej prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zapowiedział przyszłoroczne jubileuszowe obchody 100-lecia urodzin wielkiej artystki, która mimo wielu prósb i propozycji przez całe swoje życie związana była z Bielskiem-Białą.

Uroczyście otwarte Cafe Maria w Bielskim Centrum Kultury utrzymane jest w stylistyce lat 60., czyli najbardziej owocnego okresu w życiu Marii Koterbskiej. Przy kawie i serniku z malinami, który pieczony jest według tajemniczego przepisu artystki, podziwiać można pamiątki po bielszczance. Na rzecz BCK przekazał jej syn, wśród nich statuetki, wyróżnienia oraz fotel i stolik do gry w karty, które przeszły renowację.

- Mama na pewno byłaby badzo zadowolona. Szalenie doceniała Bielsko-Białą, kochała to miasto, kochała tych ludzi i była też przez nich kochana. Bo jej miłość była prawdziwa - powiedział nam Roman Frankl.

Kawiarnia będzie otwarta dwie godziny przed i po wydarzeniach organizowanych w BCK.

bb

Zdjęcia: Bielskie Centrum Kultury