Otoczona wysokim płotem została działka w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS w Bielsku-Białej. Wywieszona została tablica i pojawiają się tam robotnicy. Trzy lata temu w tym miejscu wydano pozwolenie na budowę hotelu z garażem podziemnym. Inwestorem jest spółka działająca na rynku europejskim.

Na gruncie u zbiegu ul. Piastowskiej i Przybyły zbudowany ma zostać sześciokondygnacyjny hotel, jego wysokość wyniesie blisko 19 metrów. Znajdzie się w nim ok. 87 pokoi, ale ostateczna konfiguracja ścian wewnętrznych może ulec zmianie. Obiekt o kształcie przypominającym literę „L” zostanie wzniesiony w północno-wschodniej części działki - dłuższym, 45-metrowym bokiem wzdłuż ul. Piastowskiej, krótszym wzdłuż Przybyły. Jego elewacja od strony głównej ulicy utrzymana będzie w odcieniach szarości.

Ściana zostanie pokryta betonem architektonicznym z wytłokiem konaru drzew. Uzupełnią ją okna i fasada szklana w półokrągłej części przechodzącej w kierunku ul. Przybyły, tam zlokalizowane będzie wejście główne. Hotel skomunikowany będzie tylko z ul. Piastowską (zlikwidowany zostanie wjazd od strony ul. Przybyły). Jadąc od ul. Warszawskiej, do obiektu dotrzemy za pomocą istniejącego lewoskrętu.

W przeciwnym kierunku inwestor zobowiązany będzie do wybudowania dodatkowego pasa do prawoskrętu. Goście wyjeżdżający z hotelu pojadą w dół ul. Piastowskiej w kierunku dworca PKP.  Inwestor planuje wybudować łącznie 58 miejsc postojowych - 31 w parkingu podziemnym, a pozostałe na poziomie gruntu.

bak