W poniedziałek wprowadzony zostanie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na odcinku modernizowanej ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Realizowana od połowy czerwca inwestycja warta blisko 12 mln zł jest już w końcowej fazie. 

Zmiany dla kierowców zaczną obowiązywać od godz. 12.00 w poniedziałek. Inwestor wprowadzi kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w związku z rozbudową ważnej arterii Bielska-Biała. Jak poinformował w komunikacie MZD, w ramach wdrażanego projektu przełożony zostanie ruch na ul. Sarni Stok z jezdni w kierunku ul. Kwiatkowskiego na jezdnię w kierunku centrum handlowego.

Prace na ul. Warszawskiej trwają od połowy czerwca. W pierwszej kolejnością prowadzone były roboty związane z wykonaniem przejazdów technicznych przez pas zieleni. Ponad 600-metrowy odcinek docelowo zyska nową nawierzchnię asfaltową, chodniki oraz nowe energooszczędne oświetlenia. Dodatkowo zostaną wykonane nasadzenia drzew i krzewów podobnie do jezdni wykonanej w zeszłym roku.

Prace potrwać mają do drugiej połowy listopada. Połowę wartości inwestycji to środki budżetu miasta, drugą część stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej. Inwestycja kosztuje 11,7 mln zł.

bb