Policjanci z pionu do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali osoby, które miały wyrządzić działającemu w Bielsku-Białej przedsiębiorstwu szkodę o wartości ponad 3,7 mln zł. Trzej podejrzani mają zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

Podejrzani mieli wspólnie i w porozumieniu, poprzez nadużycie udzielonych uprawnień, doprowadzić do wyprowadzenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w tym majątku rzeczowego na kwotę przeszło 3,7 mln zł. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili łańcuch powiązań pomiędzy osobami, które w sposób zorganizowany, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie oraz innych osób, zaplanowały przejęcie majątku jednej z firm działającej na terenie miasta - podaje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Trzy osoby odpowiedzialne za ten proceder na polecenie Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy i usłyszały już zarzuty. Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura na obecnym etapie śledztwa odmówiła nam ujawnienia informacji w jakiej branży działała firma, jaki majątek rzeczowy został wyprowadzony oraz jakie stanowiska zajmowały osoby podejrzane.

bb