Jesienią przyszłego roku dawne Tesco przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej zmieni się w nowoczesny park handlowy. Obiekt ma zostać gruntownie zmodernizowany i rozbudowany o nowe skrzydło, dzięki inwestycji łączna powierzchnia dzierżawy przekroczyć ma 20 tys. mkw. Inwestycję realizować będzie powołana do tego celu kilka tygodni temu spółka Redkom Park Bielsko, której właścicielem jest Grupa Redkom. Ogólnopolski deweloper w ostatnich tygodniach otworzył centrum handlowe Park Glinianka pod Warszawą i modernizuje dawne Tesco w Opolu.

Inwestycja podzielona ma zostać na dwa etapy. W ramach pierwszego przebudowany zostanie dawny pasaż po sklepie Tesco, który stoi opuszczony od przełomu roku, gdy wynieśli się z niego ostatni najemcy. Drugi etap inwestycji zakłada dobudowanie nowego obiektu sąsiadującego z budynkiem istniejącym. Łącznie na terenie nowoczesnego parku handlowego znaleźć ma się 21 punktów handlowo-usługowych.

Ustanowili hipotekę na nieruchomośći

Grupa Redkom zapowiada także pracę nad koncepcjami dwóch nowych budynków, które zwiększą powierzchnię handlowo-usługową.  - Przebudowywane centrum handlowe będzie wyjątkowym punktem na mapie miasta i regionu, łączącym funkcję handlową, gastronomiczną i rozrywkową. Park Bielsko wpisuje się w aktualny trend rewitalizacji starszych i nieefektywnych już konceptów handlowych - zapowiada inwestor. Zgodnie z zapowiedziami, inwestycja ma zostać oddana do użytku w ostatnim kwartale 2024 roku.

Jak ustalił nasz portal, nieruchomość przy ul. Warszawskiej modernizować ma utworzona do tego celu w lutym spółka Redkom Park Bielsko. Jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł. Na ten moment inwestor nie posiada wydanego pozwolenia na budowę ani przebudowę pasażu po dawnym Tesco.

Księga wieczysta nieruchomości w ostatnich dniach została obciążona hipoteką w kwocie 5 mln zł. To zabezpieczenia roszczenia wspomnianej spółki Redkom Park Bielsko o zwrot zadatku w całości lub części wynikającego z przedwstępnej umowy sprzedaży. Akt notarialny został sporządzony 2 marca. Na ten moment formalnie właścicielem gruntu wraz z budynkami przy ul. Warszawskiej pozostaje spółka Talgo.

Część gruntu kupuje stacja Moya

Deweloper w marcu otworzył nowoczesne centrum handlowe Park Glinianka pod Warszawą, a pod koniec roku planuje uruchomienie po modernizacji dawnego pasażu Tesco w Opolu. Inwestycja realizowana jest pod nazwą Ozimska Park, znajdzie się w niej m.in. Kaufland oraz ok. 30 innych sklepów. Grupa Redkom specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, przemysłowych i logistycznych.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, przedwstępną umowę kupna nieruchomości przy ul. Warszawskiej zawarła także spółka Anwim, to właściciel i operator sieci stacji paliw MOYA. Firma planuje zakupić część działki położony bezpośrednio przy istniejącej samoobsługowej stacji paliw.

- Celem tej inwestycji jest rozbudowa obiektu o pawilon, w którym będą znajdowały się przystacyjny sklep oraz koncept gastronomiczny Caffe MOYA. Wspomniana działka nie obejmuje nieczynnego dziś obiektu handlowego. W tej chwili trudno określić, kiedy stacja paliw zostanie uruchomiona w nowym formacie - mówił kilka tygodni temu Aleksander Zalewki, rzecznik prasowy spółki Anwim.

Bartłomiej Kawalec
[email protected]