Niedawno zazieleniły się 7-metrowe klony zasadzone na modernizowanym placu Wojska Polskiego, a właśnie urzędnicy rozpoczęli sadzenie kolejnych drzew. Tym razem w donicach ustawionych na ul. 11 Listopada pojawiają się graby.

W ostatnich dniach wzdłuż deptaku pojawiły się sporej wielkości donice. Następnie zostały one obsadzone drzewkami. Łącznie będzie ich ponad 20. Będą to dwumetrowe graby. Zabieg ma sprawić, że główny deptak miasta nieco się zazieleni. Jak zapowiadają urzędnicy, w następnej kolejności drzewa zostaną obsadzone roślinami - trzęślicą modrą, rozchodnikami, szałwią omszoną, komarzycą i koleusami.

Pierwsze drzewka w donicach pojawiły się w centrum Bielska-Białej na odcinku od mostu nad Białą do ul. Barlickiego w maju 2021 roku. Piętnaście drzew zasadzono w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

W ostatnich tygodniach zazieleniły się także 7-metrowe klony przywiezione z Holandii i zasadzone późną jesienią na remontowanym placu Wojska Polskiego. Drzewa przebarwiają się na kolor pomarańczowy i dorastają do 15 metrów wysokości. Nowe nasadzenia pojawiły się także wzdłuż ul. Cyniarskiej.

ak

Zdjęcie: Urząd Miejski w Bielsku-Białej