Jednym z podstawowych założeń programowych Koalicji Obywatelskiej jest wsparcie przedsiębiorców. Chodzi m.in. o uproszczenie przepisów prowadzenia działalności gospodarczej, w tym skomplikowanego prawa podatkowego. - Rząd sam się pogubił - mówiła w studiu Beskidzkiej TV posłanka Mirosława Nykiel.

- Ten polski „nieład” sprawił, że nawet wyspecjalizowane firmy księgowe nie wiedziały jak się rozliczać. Rząd sam się pogubił. Jeśli ktoś zakłada biznes, wkłada swoje pieniądze, ma wszystko wyliczone - ile może ponieść kosztów, gdzie jest ten próg opłacalności i nagle wszystko w trakcie roku się zmienia, i to kilkukrotnie - no to jak mówimy o warunkach dobrych do prowadzenia biznesu - mówi posłanka Nykiel.

Dlaczego zdaniem posłanki rząd PiS utrudnia życie przedsiębiorcom? Co w tej sytuacji proponuje Koalicja Obywatelska i czy trudne czasy dla małych i średnich przedsiębiorstw, spowodowane pandemią i kryzysem na świecie uda się odwrócić? - KO ma konkretny, pięciopunktowy plan. Jeździmy po kraju i dyskutujemy z przedsiębiorcami. Pytamy czego jeszcze potrzebują, i w jaki sposób ustalić hierarchię - mówi poseł.

ak