Biegacze z Kenii zajęli trzy pierwsze miejsca w Biegu Fiata, który dziś przed południem został rozegrany na ulicach Bielska-Białej. Pierwszy na linii mety zameldował się Albert Kipkorir Tonui, który ustanowił nowy rekord 10-kilometrowej trasy wynoszący 28:59. Najlepszy z Polaków był 5. Bartosz Jarczok z Ligoty. Wśród pań również najszybsza okazała się zawodniczka urodzona w Afryce.

Ponad 1200 zawodników stanęło dziś na linii startu 29. Biegu Fiata w Bielsku-Białej. Biegacze zmagania na dystansie 10 km rozpoczęli jak zawsze przy bramie FCA Poland. Meta znajdowała się z kolei na placu Ratuszowym. Podobnie jak w wielu poprzednich edycjach bieg główny został zdominowany przez reprezentantów Kenii, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w kategorii mężczyzn.

Wśród kobiet również wygrała Kenijka, co zresztą nie było większym zaskoczeniem, ponieważ kraj ten słynie na świecie z najwyższej klasy biegaczy. Pierwszy z Kenijczyków nieoficjalnie pobił rekord trasy.

W zawodach wzięli również udział sportowcy na wózkach. W tegorocznym biegu wystartowali biegacze z wielu krajów, ale szczególnym osiągnięciem mógł pochwalić się blisko 60-letni pan Zygmunt z Kęt, który wystartował w każdej z dotychczasowych edycji biegu rozgrywanego od 30 lat.

W związku z imprezą sportową na drogach występowały czasowe utrudnienia w ruchu. Zawodnicy biegli ulicami Warszawską, 3 Maja, Zamkową, Partyzantów, Bora-Komorowskiego, Leszczyńską, PCK, Broniewskiego i Dmowskiego. Bieg zabezpieczało kilkudziesięciu policjantów oraz patrole straży miejskiej.

Pełne wyniki biegu zostaną udostepnione przez organizatora zawodów TUTAJ.

ak