Klub radnych Prawo i Sprawiedliwość chce, by Rada Miejska w Bielsku-Białej podjęła uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Dokument został już złożony - poinformował nasz portal wiceprzewodniczący klubu Marcin Litwin. Trwają kuluarowe rozmowy, by apel poparła część radnych klubu Jarosława Klimaszewskiego.

W ostatnich dniach podobną uchwałę przyjął Sejm RP, a złożenie podobnego wniosku w izbie wyższej parlamentu zapowiadał Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Podobne stanowiska przyjmują także lokalne samorządu, w tym te z Podbeskidzia. Zapowiedzi takie padły w gminie Radziechowy-Wieprz i Żywcu.

Jak ustalił portal, podobny projekt uchwały ma być procedowany podczas przyszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przygotował klub PiS. Dokument został już złożony i trafił do radnych - potwierdza wiceszef klubu Marcin Litwin.

W treści projektu uchwały czytamy, że Rada Miejska stanowczo sprzeciwia się wszelkim próbom zakłamywania pamięciu o świętym Janie Pawle II, honorowym obywatelu Bielska-Białej. - Jesteśmy oburzeni bezprzykładnym atakiem na papieża - Polaka, który swoją życiową postawą oraz nauczeniem udowadniał, że jest wiernym uczniem Jezusa Chrystusa. Nie pozbawiajmy młodego pokolenia Polaków, tego największego w historii Polski autorytetu (...) Niekwestionowaną zasługą wielkiego papieża Jana Pawła II jest fakt, iż Polska wyrwała się z okowów komunizmy i że komunizm upadł w Europie - czytamy.

Aby projekt uchwały znalazł się w agendzie czwartkowego posiedzenia Rady Miejskiej, konieczne będzie przegłosowanie zmian w jego porządku. Klub PiS dysponuje tylko siedmioma mandatami w 25-osobowym składzie. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że trwają kuluarowe rozmowy, by wniosek poparła część klubu Jarosława Klimaszewskiego, w którym zasiadają m.in. byli radni PiS, a także osoby o poglądach konserwatywnych.

bak

Zdjęcie: Paweł Sowa/Urząd Miejski w Bielsku-Białej